Waluta:

Język

Search

Regulamin sklepu

Regulamin Świadczenia Usługi - Sklepu Internetowego

DECORBOX - SHOP-ONLINE

Adres sklepu:
www.decorbox.pl/shop-online

 

I.               Informacja o Firmie:

1.1 Usługa sklepu internetowego zwana dalej  - Sklep internetowy działający pod adresem www.decorbox.pl/shop-online  prowadzona jest przez firmę:

Dankan Piotr Godyń

(zwaną dalej Dankan) z siedzibą w Wola Dębińska 431 , 32-852 Dębno. Nr REGON 120065794, nr. VAT : PL6762023971


1.2 Dane kontaktowe : tel. +48 12 2100402 | Fax. + 48 12 210 0403 ,
email
shop@decorbox.pl

1.2  Sklep jest usługą sprzedaży Dankan dedykowaną dla odbiorców hurtowych, producentów, agencji reklamowych.

1.3 Minimalna Wartość Zakupu : 100 zł netto 

II.             Dni pracy sklepu

2.1 Sklep Internetowy Decorbox www.decorbox.pl/shop-online , jest działającym w systemie pracy online , tzn. zamówienia można składać non stop , po czym następuje proces realizacji - w przypadku dostępności zamówionego towaru  standardowa realizacja zamówienia (lub informacją o odrzuceniu zamówienia)  jest podejmowana w ciągu do 72 godzin poczynając od kolejnego dnia roboczego następującego po dniu złożenia i zamówienia. Termin dostawy uzależniony jest od wybranej formy rozliczenia . Jeśli klient wybiera płatność z góry wysyłka jest realizowana jest 48 h-72 h od zaksięgowania wpłaty na koncie. Jeśli klient wybiera dostawę za pobraniem wysyłka następuje do 72 h od potwierdzonego przyjęcia zamówienia do realizacji 

2.2 Sprzedawcy usługi sklepu realizują:

a). Wysyłki zamówionego towaru, wysyłki informacji dla procesowania zamówienia  i inne informacje wyłącznie w dni robocze w godz. 8-16 tej. W niektórych przypadkach dopuszczamy zmianę ww. godzin pracy.

b). Nie są realizowane zamówienia ani wysyłki ani sprawy obsługi gwarancyjnej w dni wolne ustawowo od pracy oraz Święta Kościelne,  oraz dni określone osobną informacją na stronie sklepu

c). Sklep zastrzega sobie przerwy techniczne oraz przerwy w pracy w przypadku wyniknięcia siły wyższej, jak klęski żywiołowe, wojny, strajki firm transportowych itp. O przerwach lub zakłóceniach w realizacji sklep informuje na stronie głównej.

III. Ochrona danych osobowych

3.1  Dane osobowe przekazywane nam przez klientów sklepu htt://www.decorbox.pl/shop-online , są przetwarzane przez DANKAN z siedzibą w Wola Dębińska 431, 32-852 Dębno .
Powierzone nam dane osobowe, są wykorzystywane wyłącznie w celu:

       a.)  Realizacji umowy kupna – sprzedaży          

      b).  Jeśli klient wyrazi na to zgodę, w celu informowania o nowych produktach, usługach oraz promocjach oferowanych przez sklep www.decorbox.pl/shop-online  ( Dankan ) lub podmioty powiązane.

3.2  Dane osobowe nie są udostępniane podmiotom zewnętrznym dla celów marketingowych. Dane mogą być użyte w celach kampanii reklamowej dla DANKAN lub podmiotów powiązanych

3.3 Każdy klient ma prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania - klikając na stronie odnośnik otrzymany z elektronicznie, każdy klient po zarejestrowaniu się ma wgląd do swoich danych     oraz może je zmieniać, edytować lub usunąć. Służy do tego link profilu.  Powierzone nam dane osobowe są przechowywane i zabezpieczone zgodnie z zasadami określonymi w obowiązujących przepisach prawa. Dzięki opcji odzyskiwania hasła każdy klient może odzyskać zapomniane hasło. Służy temu odnośnik w trakcie logowania.

3.4 Administrator sklepu może usunąć konto i dane osobowe użytkownika bez stosownego uprzedniego powiadomienia w przypadku podejrzenia wyłudzania informacji lub jeśli dane podane w momencie rejestracji dane wydają się być niewiarygodnymi.  


IV. Opisy i zdjęcia produktów

4.1 Wszelkie informacje dotyczące towarów, w tym w szczególności katalogi, foldery, broszury, inne materiały informacyjne lub reklamowe, a także informacje zawarte na stronie www.decorbox.pl, www.decorbox.pl/shop-online kierowane przez Dankan do odbiorców i potencjalnych klientów nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego

4.2 Zdjęcia produktów to ilustracje poglądowe i mogą różnić się od rzeczywistego wyglądu przedmiotu.

4.3 Dankan nie ponosi odpowiedzialności za straty klientów lub stron trzecich wynikające z dokonanej transakacji

4.4 W związku z powyższym nie są przyjmowane zwroty  i reklamacje wynikłe z par 4.3  


V. Ceny

5.1 Wszystkie ceny podawane w sklepie internetowym na stronie www.decorbox.pl/shop-online są wyrażone w złotych polskich (PLN lub EUR) i są podane za 1 szt. i są cenami netto produktu lub jednostkowej usługi zlokalizowane w siedzibie sprzedającego. 

     a) W trakcie procesowania  zamówienia jest doliczany podatek VAT (23 %) dla klientów z terytorium Rzeczypospolitej a sumaryczne podliczenie ceny wraz z podatkiem VAT produktów i usług jest obrazowane przed sfinalizowaniem zamówienia.

    b.)   W przypadku zakupów zbiorczych (pełne kartony w ilości opisanej dla danego produktu i sprecyzowanej jako opakowanie zbiorcze )

stosowana jest automatyczna obniżka ceny , wynikająca z wybranej ilości

5.2 Ceny w siedzibie firmy mogą się różnić od cen podawanych w na stronie sklepu (dla odbiorów własnych)  , wynika to z polityki cenowej firmy.

VI. Zamówienia

6.1 Sklep internetowy przyjmuje zamówienia poprzez stronę www.decorbox.pl/shop-online.  

6.2 Zamówienia realizujemy w kolejności ich składania.


6.2.a Minimalna Wartość zakupu:  100 zł netto . Zamówienia poniżej 100 zł mogą być odrzucane automatycznie bez powiadomienia.

6.3 Złożenie zamówienia nie jest równoznaczne z jego przyjęciem. Sprzedawca może odmówić realizacji zamówienia, także bez podania przyczyny.

6.4  W przypadku chęci odbioru osobistego z siedziby firmy  Dankan, złożenie zapotrzebowania poprzez stronę internetową poczytuje się za przyjęcie rezerwacji na dany produkt i przygotowanie towaru do zakupu. Moment zawarcia umowy kupna- sprzedaży następuje natomiast przy odbiorze towaru w sklepie, po zbadaniu przez klienta przedmiotu zakupu, zapłacie  oraz osobistej akceptacji oferty.  

6.5 Jeśli wartość zamówienia przekracza kwotę 1 000 PLN brutto a klient zawiera umowę kupna sprzedaży - zobowiązany jest do dokonania przelewem płatności na podstawie FA proforma.  Wysyłka następuje do 48h-72 h roboczych po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie.

6.7 Sklep Decorbox.pl/shop-online prowadzi sprzedaż hurtową. System rabatowo-premiowy ustalany jest w zależności od wysokości zamówień i obrotu. Klienci i stosowane rabaty są udzielane indywidualnie . W razie pytań prosimy o kontakt shop@decorbox.pl

6.8 Sklep Decorbox.pl/shop-online, może prowadzić kampanie lojalnościowe ( jak np. zbieranie punktów przez klientów) , które klienci będą mogli wykorzystać w celu atrakcyjniejszych zakupów lub uzyskania rabatów.

 
VII. Dostawa

7.1 Towar zamówiony w sklepie internetowym www.decorbox.pl/shop-online dostarczamy za pośrednictwem firm kurierskich: DHL,  Poczta Polska, DPD 
,GLS, UPS

7.2  Na czas otrzymania przesyłki składa się:

      a.)  czas realizacji zamówienia (kompletowanie towaru, dokonanie płatności, wystawienie dokumentu sprzedaży, spakowanie paczki, wysyłka )

      b.)  czas dostawy, zależny od wybranego sposobu dostarczenia.

7.3 Przy każdym produkcie dostępnym w naszym sklepie, w okienku 'Dostępność produktu', podaje informację nt. dostępności produktu . 

7.4 Wraz z towarem wygenerowywana jest: Faktura VAT.  W przypadku braku dokumentu prosimy o zgłoszenie tego faktu w celu uzupełnienia braków.

        

VIII. Sposoby płatności

8.1 Płatność za towar może być dokonywana przez klienta w następujący sposób:

      1.1   Przed wydaniem towaru Klientowi:

       a).   Przelew na rachunek bankowy wskazany na fakturze

       b).   Płatność kartą za pośrednictwem usługi PayU lub płatność przelewem w momencie zamówienia

       c).  Gotówką w siedzibie sprzedającego

8.2.   W momencie odbioru towaru:

       a). Gotówką w przypadku odbioru towaru przez Klienta własnym staraniem i na własny koszt Dankan

       b). Gotówką do rąk przewoźnika, w przypadku dostawy towarów za pośrednictwem przewoźnika.

8.3 Dankan może ustalić z klientem inne, szczególne warunki i formy płatności. W takim wypadku obowiązują warunki i formy płatności wskazane z zamówieniu potwierdzonym przez  Dankan jako przyjęte do realizacji i spełnienia wszelkich dodatkowych wymogów związanych z uzgodnionymi warunkami lub formą płatności .


IX. Zwrot towaru

9.1  Usługa  Decorbox Shop Online nie świadczy sprzedaży konsumenckiej w rozumieniu Ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta (Dz. U. 2014.827)  Świadczy sprzedaż hurtową dla firm i oraz instytucji (podmiotów prawnych) Wyjątkowo za uprzednią zgodą administratora może być dokonana transakcja gdzie Klient może dokonać zakupu na osobę fizyczną -  jednak w wyraźnym wykluczeniem zastosowań przepisów sprzedaży konsumenckiej. 

9.2 Towar zwracany nie może nosić oznak użytkowania. Zgodnie z przepisami K.C. zwracany towar musi być w stanie niezmienionym. Koszt zwrotu i zabezpieczenia towaru do transportu ponosi kupujący.

   Zwrot towaru do sprzedawcy powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 7 dni od momentu odstąpienia od umowy kupna/sprzedaży. Zwrot następuje za pisemnym potwierdzeniem odbioru towaru przez sprzedawcę. Wraz z odsyłanym towarem klient winien zwrócić wszelkie produkty/świadczenia, które otrzymał gratisowo, a/lub których warunkiem otrzymania lub otrzymania w preferencyjnej cenie był zakup zwracanego towaru.

9.3 W sytuacji uznanej reklamacji, po zwrocie towaru do siedziby kupującego Sprzedający wystawi Fakturę VAT korekta a po odesłaniu przez klienta podpisanej kopii faktury korygującej zwrócona zostanie kwota stanowiąca wartość zakupionego towaru pomniejszona o koszty dostawy w przypadku gdy ponosiła je firma Dankan, i ew. inne koszty, które wykazał sklep, związane z dostarczeniem i obsługą towaru ( W przypadku korekty ilościowej towaru, Dankan zastrzega sobie prawo do wystawienia nowej faktury na usługi związane z dostarczeniem i zwrotem towaru, gdy ponosił je Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Dankan

9.4 Po otrzymaniu przesyłki klient jest zobowiązany dokładnie sprawdzić przesyłkę i otrzymany towar a ewentualnych usterkach / odstępstwach niezwłocznie poinformować sprzedawcę i w obecności kuriera spisać protokół i zgłosić niezwłocznie uszkodzenie (w przypadku kuriera DHL (tel. 0 801 345 345, www.dhl.pl).  Kurierzy są odpowiedzialni za prawidłowo wykonaną usługę transportową zarówno w zakresie ilościowym jak i jakościowym . Po stronie klienta leży obowiązek sprawdzenia przesyłki zarówno jakościowo i ilościowo w momencie dostawy. W przypadku odstępstw lub stwierdzenia uszkodzenia zawartości - na życzenie klienta jest spisywany odpowiedni protokół . Każdy kurier musi potwierdzić czytelnym podpisem protokół pod rygorem odrzucenia reklamacji .

9.5 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Dankan nie stosuje polityki towarów zastępczych. Ewentualne odstępstwa są rozpatrywane indywidulnie 

X. Procedura reklamacji 

10.1 Jeżeli zakupiony wysyłkowo produkt zawiera wady:  zgłoszona wada podlega weryfikacji przez producenta lub dostawcę , który stwierdzi czy usterka nie nastąpiła z winy klienta.  Dankan rozpatruje reklamacje najpóźniej w ciągu 14 dni roboczych od ich wpłynięcia. W przypadkach uzasadnionych czas rozpatrzenia reklamacji może zostać wydłużony (np. sprawa dotyczy poddostawcy z zagranicy). O zaistniałej konieczności Decorbox poinformuje niezwłocznie.

10.2 Zwracany/reklamowany Towar powinien zawierać oryginalne opakowanie umożliwiające bezpieczny transport .

10.3 Towar przysyłany musi być  kompletny jak otrzymany bez widocznych śladów użytkowania pod rygorem odrzucenia reklamacji

10.4 Do produktu i składanej pisemnie lub elektronicznie reklamacji musi być dołączony opis uszkodzeń , spisany protokół (kopia) w obecności i potwierdzony przez Kuriera pod rygorem odrzucenia reklamcji.

XI. Rekojmia

11.1  Kupujący zobowiązany jest do powiadomienia Sprzedającego o wadach jawnych towarów niezwłocznie , najpóżniej w ciągu do 7 dni  od otrzymania zamówienia albo odebrania towarów z magazynu Sprzedającego. Niedotrzymanie tego terminu spowoduje utratę roszczeń z tytułu rękojmi za wady.

11.2  Klient zobowiązuje się do powiadomienia Sprzedającego o wysłaniu reklamowanego towaru na minimum jeden dzień przed wysłaniem.

11.3  Rękojmia za wady towaru w pozostałym zakresie jest wyłączona (art. 558 § 1 Kodeksu Cywilnego).
11.4  Sprzedający nie przyjmuje przesyłek odsyłanych za pobraniem lub wysłanych bez uprzedniej konsultacji.

  

XII. Pozostałe

12.1 Korzystanie z niniejszego sklepu i dokonywanie zakupów oznacza akceptację powyższego regulaminu i Warunków Sprzedaży Dankan.

12.2 Sklep Decorbox, znak Decorbox są znakami towarowymi firmy Dankan ,rozpowszechnianie logo oraz zdjęć z galerii zgromadzonych bez zgody własiciela zabronione.

 

Dziękujemy za akcept Warunków Sprzedaży i zrozumienie
Dankan (c) 2005-2022

Płatności obsługuje

płatności on-line